wtorek, 16 stycznia 2018

I Warsztaty Perfumeryjne Sabbath Of Senses w Krakowie


W minionym roku moja pasja do perfumiarstwa zaprowadziła mnie w zupełnie nowe rejony. Chcąc uzupełnić swoją wiedzę na temat perfum i ich produkcji, zapragnąłem wziąć udział w jednych z warsztatów perfumeryjnych organizowanych na terenie Polski. Poszukując odpowiedniego dla mnie wydarzenia z przykrością odkryłem, że nie organizuje się wielu tego typu spotkań w kraju. Szczególnie niekorzystnie wypadło zamieszkałe przeze mnie województwo Małopolskie, gdzie o tego typu eventach dobrze nie słyszano. W tej sytuacji postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować warsztaty dla pasjonatów perfumiarstwa na terenie Krakowa.Kraków to drugie miasto pod względem zamieszkałej ludności w Polsce, ośrodek kulturalny i siedziba kilku sympatycznych perfumerii- byłem pewny, że znajdę tu chętnych do udziału w wydarzeniu. Planując je bardzo chciałem, aby spotkanie poprowadził znany szerszej publiczności specjalista w dziedzinie perfumiarstwa, mający również praktykę w występach na tego typu eventach. Uważałem, że idealną kandydatką będzie Klaudia Heintze- twórca bloga Sabbath of Senses. Od dawna jestem fanem jej twórczości, dlatego bardzo się ucieszyłem, kiedy przyjęła moją propozycję i potwierdziła, że poprowadzi organizowane przeze mnie warsztaty.  Kolejną fantastyczną wiadomością było to, że lokalna perfumeria Lulua zdecydowała się wspomóc moje działania idące w kierunku zwiększenia zainteresowania perfumiarstwem na południu Polski. Uatrakcyjniła warsztaty udostępniając do powąchania topowe perfumy ze swojego portfolio, jak również ufundowała atrakcyjne nagrody dla uczestników.

  
Losowanie nagród głównych:Warsztaty odbyły się 13 stycznia 2018 r. i trwały łącznie około pięć godzin. Wykład w całości poprowadziła Klaudia. Opowiadała o perfumach w wyjątkowy sposób- przekazywała podstawową wiedzę o perfumach przeplatając ją wieloma ciekawymi i zabawnymi anegdotami. Wiele czasu poświęciła prezentowaniu poszczególnych grup zapachowych, posiłkując się przy tym perfumami udostępnionymi przez perfumerię Lulua. Dzięki temu uczestnicy mogli nie tylko usłyszeć o danych zapachach, ale również je poczuć. 


Po wystąpieniu Klaudii przyszła pora na bardzo wyczekiwany moment programu- losowanie nagród. Do wygrania było kilka bonów upominkowych do perfumerii Lulua, jak również zestawy sampli perfum niszowych ufundowane przez ich dystrybutora- firmę Avemi. Manager Lulua dodatkowo zadbała o uczestników pakując zestawy prezentów w fajne  firmowe eko-plecaki z logo perfumerii oraz dokładając do zestawów atomizery. Asystent Klaudii przekazał jako nagrodę również atomizer przywieziony prosto z Francji. Jakby tego było mało, po zamknięciu wydarzenia wszyscy uczestnicy mogli zgłosić się po odbiór próbek perfum, które spodobały im się najbardziej podczas prezentacji na wykładzie.Warsztaty się zakończyły, nie przeszkodziło to jednak nikomu kontynuować zabawy. Na nieoficjalnym after-party pojawiło się zdecydowanie więcej osób, niż przypuszczałem ;). Popijając świetne piwa kraftowe uczestnicy wymieniali się wrażeniami i urządzili mini-kiermasz zapachów. Testowanie perfum szło nam tak dobrze, że obsługa baru przestała wyczuwać aromaty sprzedawanych browarów.


Sukces warsztatów mocno przerósł moje oczekiwania. Okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu eventy jest większe, niż sądziłem. Lista uczestników zapełniała się błyskawicznie, o wydarzeniu dowiedziały się lokalne media, a zadowolenie uczestników obserwowałem nie tylko na portalach społecznościowych, ale również osobiście.  Kończąc relację, chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji warsztatów:

Klaudia Heintze- dziękuję za przygotowanie i poprowadzenie rewelacyjnego wykładu;

Właściciel i Manager perfumerii Lulua- za całokształt współpracy, rewelacyjne zaplecze materialne i nagrody;

Avemi- za ufundowanie świetnych upominków dla uczestników.

2 komentarze:

 1. Kilka lat temu miałem przyjemność być w Krakowie na warsztatach zapachowych prowadzonych przez Sabbath, było wspaniale. Miałem ochotę wybrać się ponownie do Krakowa na spotkanie, ale 2 miesiące temu uczestniczyłem w podobnych warsztatach prowadzonych przez Sabbath, zrezygnowałem więc, choć kocham Kraków i chętnie tam wracam, gdy tylko mogę. Mam nadzieję, ze tego typu spotkania fanów perfum będą odbywały się coraz częściej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bendigo

   Plan na przyszłość jest taki aby robić takie spotkania cyklicznie, skupiając się na poszczególnych grupach zapachowych (czy nawet historii perfum). Myślę, że będziesz zadowolony z uczestnictwa przy kolejnych edycjach warsztatów.

   Usuń

Ralph Lauren- Polo Blue