niedziela, 15 kwietnia 2018

Praga- wycieczka po lokalnych perfumeriach


W ubiegłym tygodniu miałem okazję ponownie odwiedzić Pragę, a przy okazji (poza piciem piwa) zrobić zwiad po lokalnych perfumeriach. Przed wyjazdem przygotowałem się i wybrałem dwie perfumerie niszowe, które zaplanowałem odwiedzić. Zwiedzając miasto natknąłem się wprawdzie na sieciówki tj. Douglas, Sephora oraz Notino, ale nie znalazłem w nich niczego, czego nie ma w Polsce.

Obie perfumerie, które chciałem odwiedzić mieszczą się w obrębie zabytkowego Starego Miasta i usytuowane są w stosunkowo małej odległości względem siebie. Pierwszym z odwiedzonych przeze mnie miejsc była Royal Perfumery Prague mieszcząca się przy ulicy 45 Václavské náměstí , Prague - 1 (w pobliżu Muzeum Narodowego). Podczas odwiedzin wyjątkowo zainteresowała mnie półka eksponująca większość linii zapachowych marki Caron, którą darzę ogromną sympatią. Udało mi się zapoznać mój nos z zapachami Pour Un Homme de Caron Sport, Yuzu Man i L'Anarchiste, których od dłuższego czasu poszukiwałem. Drugim brandem, który zwrócił moją uwagę był AK France, będący stosunkowo nowym graczem na rynku perfum. Dwie ich kompozycje uważam za interesujące- Sevan (paczula w bardzo przyjemnym wydaniu) oraz VL.P No.1 (orientalno-animalno-słodka woń). Pozostałe perfumy z oferty sklepu były mi w większości znane, dlatego nie spędziłem w nim więcej czasu i ruszyłem do perfumerii Egoist Royal Parfums (Husova 240/5, 110 00 Staré Město).

 W tym miejscu spędziłem zdecydowanie więcej czasu ze względu na ciekawszą ofertą oraz wyjątkowo przyjazną atmosferę. Lokal jest nieco większy, niż poprzedni i wyróżnia go duża ilość marek niszowych (część z nich nie jest dostępna w Polsce). Najwięcej czasu poświęciłem na zapoznanie się z pełną ofertą perfum MDCI, Franck Boclet oraz Dali Haute Parfumerie. Kompozycje MDCI podobały mi się najbardziej ze wszystkich. Moimi faworytami były dwa zapachy z rodziny fougeré (Invasion Barbare i La Barbier de Tanger) oraz jeden szyprowy (Chypre Palatin). Chypre Palatin był mi już wcześniej znany, ponieważ miałem kiedyś dekant podróżny tego zapachu, a nawet przymierzałem się do  kupna flakonu. Następnie poświęciłem czas dwóm kompozycjom, których nie mogłem powąchać nigdzie w Polsce: Montale- Aromatic Lime oraz Micallef- Spicy for Him. Pierwszy z nich okazał się być zapachem szyprowym bardzo zbliżonym do R. Pigueta- Bandit (o ponadprzeciętnych parametrach), zaś drugi w bazie przypominał mi "do bólu" jedną z moich ulubionych retro woni (Ted Lapidus- Lapidus Pour Homme). 
 


Jak to zwykle bywa w moim przypadku, na pamiątkę z podróży postanowiłem przywieźć sobie perfumy, które nie są u nas dostępne. Z tego powodu zdecydowałem się na markę Prudence. Szukałem zapachu odpowiedniego na ciepłą porę roku, a nie będącego zarazem typowym świeżakiem. W perfumerii z linii męskiej dostępne były takie pozycje, jak: Alexis, Augusto i Petr. Zdecydowałem się na zakup tego ostatniego, ponieważ klimatem najbardziej pasował do mojej kolekcji. W najbliższym czasie wezmę go pod lupę i opiszę moje odczucia na jego temat. Perfumerię Egoist Royal Parfums z czystym sumieniem polecam każdemu pasjonatowi perfum zwiedzającemu Pragę.Ostatnim przystankiem mojej perfumeryjnej podróży po Pradze okazała się (zupełnie niespodziewanie) odwiedzona przeze mnie wystawa poświęcona Salvadorowi Dali oraz Andy'emu Warholowi, mieszcząca się w Gallery of Art Prague (Celetná 15, 110 00 Staré Město). Wybrałem się tam nie mając pojęcia, że na ekspozycji znajdę dwa rodzaje zestawów perfum Salvador Dali (również w miniaturze).
W części poświęconej Warholowi dostrzegłem również dwie słynne grafiki poświęcone perfumom Chanel nr. 5.


Moją olfaktoryczną wycieczkę po Pradze uważam za bardzo udaną i zachęcam Was do uwzględnienia wyróżnionych we wpisie miejsc podczas Waszych podróży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Olympic Orchids- Salamanca