poniedziałek, 28 maja 2018

Wizyta Piotra Czarneckiego w Krakowie

  Nowe zapachy autorstwa Piotra
Pewnego zimowego poranka, kiedy dowiedziałem się, że niebawem będzie miała miejsce premiera trzech nowych zapachów autorstwa Piotra Czarneckiego, wpadłem na pomysł, aby zorganizować w Krakowie spotkanie autorskie powiązane z tym wydarzeniem. Krótka rozmowa z Piotrem i jego pozytywne nastawienie wobec mojego planu sprawiły, że postanowiłem go urzeczywistnić. Pamiętając, że na terenie Krakowa znajduje się perfumeria Lulua, będąca jedynym oficjalnym dystrybutorem perfum Piotra w Polsce, postanowiłem zaprosić ją do współorganizacji eventu.

Ja z Piotrem w Lulua

Spotkanie autorskie odbyło się 26 maja. Manager perfumerii Lulua zadbał, aby podczas spotkania zarówno Piotr, jak i wszyscy goście czuli się komfortowo. Przygotowano przytulną salkę w jednej z kamienic krakowskiego Kazimierza, dbając przy tym, aby na stole, obok perfum, pojawił się również słodki poczęstunek dla uczestników i prowadzącego.

Materiały promocyjne

Piotr rozpoczął swoje wystąpienie od zaprezentowana wybranych olejków zapachowych i omówienia ich specyfiki. Następnie łączył je w rozmaity sposób,  prezentując poszczególne wyniki i wchodząc w szczegóły różnych metod tworzenia perfum. Wystąpienie przeplatane było dyskusjami dotyczącymi rezultatów, jak również anegdotami z jego życia. Atmosferę podgrzewało nie tylko upalne powietrze, ale również fakt, że prowadzący ogłosił konkurs. Przygotowane zostało sześć niepodpisanych esencji zapachowych. Do osoby, która odgadnie ich największą ilość trafić miał box zawierający próbki wszystkich perfum autorstwa Piotra.

Mieszanie olejków zapachowych

Omawianie przygotowanej "mikstury"

Kolejna prezentacja mixu autorstwa Piotra

 Piotr w żywiole ;)

W dalszej części wystąpienia Piotr skupił się na przybliżeniu publiczności swoich nowych kompozycji: Kiviskin, Venom of Angel oraz Bluebijou. Opowiedział o swoich inspiracjach dotyczących ich tworzenia oraz umotywował użycie niektórych z ich składników. Na zakończenie spotkania ogłoszono rozwiązanie konkursu i wręczono nagrody. Ostatnia jego część miała zdecydowanie mniej oficjalny charakter. Uczestnicy i prowadzący wspólnie testowali perfumy Piotra i wymieniali się wrażeniami na ich temat. Dla osób, które zapragnęły wejść w posiadanie któregoś z zapachów, przygotowana została specjalna oferta. Perfumeria Lulua udzielała  tego dnia rabatu na perfumy Piotra dla uczestników wydarzenia.

Prezentacja blotterów z nowopowstałym zapachem

Analiza zapachu

Piotr w perfumerii Lulua przy regale z nowościami

Spotkanie autorskie zakończyło się, jednak nie był to koniec perfumeryjnych atrakcji tego dnia. Późnym popołudniem w jednej z restauracji na barce miało miejsce spotkanie facebookowej grupy Polska Pachnąca. Razem z Piotrem wzięliśmy w nim udział i podobnie jak wszyscy zgromadzeni wymienialiśmy się opiniami na temat różnych perfum w towarzystwie bardziej i mniej wyskokowych napojów.

Spotkanie grupy Polska Pachnnąca na Barce
Uśmiechnięta Klaudia - Sabbath

Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w wydarzenie, szczególnie współorganizatorowi- perfumerii Lulua oraz prowadzącemu Piotrowi Czarneckiemu. Z Piotrem ponownie spotkamy się z Krakowie przy okazji planowanych na ten rok warsztatów dotyczących kreowania własnych perfum.      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Perfume.Sucks- Blue